PRAHA, Česká republika – 16.04.2024

Genesis Growth získává majoritní podíl ve společnosti Carussel, evropském poskytovateli digitálních řešení pro automobilový průmysl

Genesis Growth Equity Fund I (GGEF I), fond rozvojového kapitálu specializující se na investice do malých a středních společností v regionu střední a východní Evropy s významným růstovým potenciálem, úspěšně dokončil akvizici majoritního podílu ve společnosti Carussel. Spoluinvestory v transakci jsou zakladatel společnosti, Mario Della Donna, a její současný generální ředitel, András Müller.

Carussel je poskytovatelem digitálních nástrojů, které pomáhají prodejcům, distributorům a výrobcům automobilů v digitalizaci jejich procesů. Společnost se zaměřuje na vývoj a obsluhu modulárních systémů pro správu automobilových dealerství po celém světě. Carussel dále svým klientům zajišťuje online marketingové služby, které jim umožňují maximalizovat efektivitu generování leadů a zvýšit návštěvnost jejich webových stránek.

Marek Hoščálek, partner společnosti Genesis Growth, uvedl: „András, Mario a jejich manažerský tým na nás udělali velmi dobrý dojem, když dokázali vybudovat z Carusselu důvěryhodného partnera pro přední společnosti v automobilovém průmyslu a úspěšně expandovat se svými produkty na mezinárodní úrovni. Vnímáme, že automobilový průmysl a prodejci automobilů jsou obecně z hlediska IT méně rozvinutí a společnost Carussel má díky svému know-how a získaným zkušenostem výborné předpokladu k tomu, aby těžila z probíhající digitální transformace v tomto odvětví.”

Generální ředitel Carusselu, András Müller, k tomu poznamenal: „Automobilový průmysl prochází obdobím velkých turbulencí a transformace. Digitalizace hraje v této transformaci stále důležitější roli, což Carusselu otevírá významné obchodní příležitosti. Od prvního okamžiku jsme vnímali, že fond Genesis Growth by byl skvělým partnerem, který by nám mohl velmi pomoci tyto obchodní příležitosti využít. Společně můžeme podniknout velké kroky k tomu, abychom společnosti pomohli k dalšímu růstu a dále posilovali její pozici na trhu.”

Jiří Beneš, řídící partner společnosti Genesis Capital Growth, dodal: „S potěšením oznamujeme další investici fondu GGEF I, který se zaměřuje na investice do společností s vysokým růstovým potenciálem a ambiciózními manažerskými týmy, které hledají finanční prostředky a podporu pro další rozvoj svého podnikání, investice do nových inovací nebo mezinárodní expanzi. Těšíme se na spolupráci s týmem společnosti Carussel, který se zasloužil o její úspěšný rozvoj.“

O společnosti Carussel

Založena v roce 2003, společnost Carussel se v průběhu let stala předním poskytovatelem digitálních řešení a online marketingových služeb pro mezinárodní klienty v automobilovém průmyslu. Skrze komplexní portfolio digitálních nástrojů a online marketingových aktivit poskytuje Carussel své služby více než 6 000 prodejcům automobilů ve více než 50 zemích.

Pro vice informací prosím navštivte: www.carussel.com

UPS Technology

Transakční poradci

Advokátní kancelář Kinstellar působila jako právní poradce, společnost Amplify Consulting jako finanční poradce a Ecovis jako daňový poradce fondu Genesis Growth Equity Fund I. Transakční poradenství akcionářům Carussel poskytla společnost EY a právní poradenství pak advokátní kancelář Oppenheim.

Kontakty:

PR zastoupení Genesis Growth Equity Fund I
David Vondra, Insighters s.r.o.
E-mail: david.vondra@insighters.cz ; tel.: +420 776 700 131

Copyright © 2023 Genesis Capital. All rights reserved.
Směrnice pro nakládání s osobními údaji